روش آنالیز میزان چربی و غلظت انرژی پودر چربی پرشیافت
  • 02533344294

روش آنالیز میزان چربی و غلظت انرژی پودر چربی پرشیافت

انرژی خالص شیردهی پرشیافت

پودر چربی های خالص پالمی علی رغم اینکه درصد چربی خام بالاتری نسبت به پودر چربی های کلسیمی دارند (99 درصد در مقابل 85 درصد) ولی چون قابلیت هضم پایین تری در دستگاه گوارش دارند (70 درصد در مقابل 90 درصد) انرژی خالص بیشتری در مقایسه با پودر چربی های کلسیمی مانند پرشیافت تولید نمی کنند.

 پودر چربی های کلسیمی  مانند پرشیافت که دارای درصد بالاتری از اسیدهای چرب غیراشباع بدلیل تشکیل سریعتر و بیشتر میسل ها در روده که لازمه جذب روده ای چربی است قابلیت هضم بالاتریی دارند (90 درصد). لازم به ذکر است همه پودر چربی های کلسیمی لزوما دارای اسیدهای چرب غیر اشباع نستند بعضا محصولاتی با منشا اسید چرب پالم کلسیمی می شود که این خصوصیت بالا بودن قابلیت هضم را ندارد. لذا توجه به پروفایل اسیدهای چرب پودر چربی بسیار مهم است.

 مثلا در مورد  پرشیافت حدود 70 درصد اسید چرب غیراشباع وجود دارد  در حالی که در پودر چربی های پالمی بدلیل تکنولوژی خاص تولید,  درصد چربی های غیراشباع حداکثر ۵ تا ۱۰ درصد بوده و اکثر اسیدهای چرب اشباع و اسید پالمتیک هستند.

میزان انرژی خالص شیردهی پرشیافت کاملا صحیح و منطقی است (8/5 مگاکالری در کیلوگرم) این میزان انرژی طی چندین آزمایش بدست آمده است.  این غلظت انرژی با غلظت بالای انرژی خالص شیردهی پودر چربی مگالاک آمریکا که کیفیت تقریبا مشابهی با پرشیافت دارد همخوانی دارد. نحوه محاسبه بصورت کلی اینگونه است:

 میزان انرژی در یک کیلوگرم پودر چربی حاصل از واحد وزن چربی جذب شده با توجه به پروفایل اسیدهای چرب آن * درصد قابلیت هضم ظاهری چربی در کل دستگاه گوارش = انرژی خالص شیردهی

 از روش NRC  می توان  برای اندازه گیری و محاسبه انرژی استفاده کرد. موارد آزمایشگاهی و فارمی در تعدادی از دانشگاه های  معتبر از جمله تهران و ارومیه بصورت مداوم انجام می گردد.

 

غلظت انرژی خام پرشیافت

در مورد محصولات با چربی خام بالا تعیین میزان خاکستر و چربی خام تابع روش های خاص می باشد. مثلا در تعیین خاکستر برای اطمینان از سوختن تمامی مواد آلی لازم به اضافه کردن اسیدنیتریک غلیظ می باشد.  در ارتباط با اندازه گیری چربی هم نباید بصورت مستقیم از روش سوکسوله استفاده کرد .

ابتدا باید پیوند اسیدهای چرب و کلسیم با استفاده از حلال اسیدی شکسته شود  تا بعدا بتوان  اسیدهای چرب آزاد شده را با حلال استخراج نمود و سرانجام  با استفاده از سیستم دکانتور با تبخیر حلال و خشک کردن محلول بتوان درصد چربی را اندازه گرفت.

امکان تعیین ترکیب و پروفایل اسیدهای چرب پرشیافت  در ازمایشگاهی که دارای دستگاه کروماتوگرافی گازی یا جی-سی با ستون مویین مخصوص این کار هست وجود دارد. فقط حتما  باید به ازمایشگاه اعلام کنید که این یک پودر چربی کلسیمی است. زیرا ابتدا باید نمونه کلسیم زدایی شود و سپس پروفایل اسیدهای چرب  و .... تعیین شود.

برای آنالیز میزان چربی در پودر چربی های کلسیمی نیاز به روش هایی  برای جداسازی اسیدهای چرب از ساختار کلسیمی است که هضم اسیدی همانندحالتی که در معده (شیردان) رخ می دهد را انتخاب میکنیم. در این روش AOAC 954.02  برای جداسازی کلسیم از ساختار اسیدهای چرب از هضم با اسیدکلریدریک درحضور اتانول استفاده می شود.

 

بطور خلاصه میزان 2 گرم پودر چربی آسیاب شده  با 2 سی سی اتانول و10 سی سی   HCL 8 نرمال بمدت 40-30 دقیقه در دمای 70-60  درجه سانتیگراد در زیر هود شیک می شود. پس از طی این زمان اسیدهای چرب را با اتر و با استفاده از دکانتور، از فاز آبی جدا کرده و در آون با دمای پایین یا با استفاده از روتاری تبخیری از چربی خارج کرده و با توزین مقدار باقی مانده چربی به وزن ماده خشک نمونه درصد چربی خام نمونه محاسبه می شود.

 

 

 

 

  • قم
  • 025-33344294
  • 09127478020
  • info@ persiafat.ir

آمار بازدید کنندگان

109927
امروز691
دیروز658
هفته جاری4780
ماه گذشته14346
همه109927
Top